тел. (067) 696 72 87 або (093) 245 25 62

Ігри у калюжі

Клуб Аквадіти Львів

Ігри у калюжі

Дощова погода не є приводом залишатися вдома та нудьгувати. Адже осінні калюжі можуть стати пізнавальними та цікавими забавами. Особливо, коли спільно з дітьми батьки згадають дитинство. Напевне, не має жодної дитини, яка б не любила калюжі! І багато батьків сердяться через забруднений одяг та мокрі ноги дитини, які є наслідком цього захоплення. Проте, ігри у калюжах не такі вже й страшні, як видаються на перший погляд. Це цілком нормальний прояв дитячої пізнавальної активності. То ж навіщо позбавляти дітлахів такого задоволення, а й заодно разом із ними згадати своє дитинство! Одягнувши гумовці, дощові плащі чи комбінезони, вирушайте разом зі своїм чадом досліджувати калюжі.

Ще британські вчені довели: нормальний розвиток дитини абсолютно неможливий без таких пізнавальних, хоч і не зовсім охайних занять, як ліплення з природної глини, стрибання по калюжах і будування піщаних замків. Та і на думку психологів, не варто забороняти дітям гратися в калюжах, а краще перетворити ці ігри на пізнавальні та цікаві.

Велике плавання

В очах дитини калюжа – це частинка моря чи океану, по якому плавають кораблі. Тому перед прогулянкою варто підготуватися – змайструвати кораблика, човна чи плота. Все це можна зробити із підручних матеріалів, використовуючи пінопласт, горіхову шкарлупу, шматочки кори або ж інший матеріал. Великі судна можна прикрасити ще й і щоглою із зубочистки та паперовими вітрилами. І тепер сміливо вирушайте у велике плавання по місцевих калюжах. Під час подорожі можна уявляти, як судна дрейфують між різними континентами, минають перешкоди. Якщо ж ви не маєте приготованого заздалегідь судна, на воду можна пускати гілочки або листочки.

Юні дослідники

Для початку можна переміряти усі навколишні калюжі за допомогою палиці, і визначити, яка з них глибша, а яка – мілкіша. Узявши з дому лопатку, можна розчистити русло невеликого струмка, з’єднати його із найближчою калюжею. Або ж навпаки, робити різноманітні перепони на шляху водяних потоків.

Пізнавальні моменти

Під час таких активних прогулянок з дитиною можна розмовляти про краплинки дощу, про те, як утворюються калюжі, як вони висихають, про звуки, які чуєте, коли падають крапельки дощу, про відчуття крапель на обличчі. Дайте дитині висловити свої міркування, і почуєте багато цікавого. Поговоріть про те, куди йде дощ, коли попадає в канавки й водостоки, чому тваринам і рослинам потрібний дощ, щоб вижити, чому каченята люблять дощ і звідки береться веселка.

Іще можна вигадати купу забав з своєю малечею. Головне потім вдома гарно обсохнути, попити гарячого чаю і пригадати свої пригоди на вулиці :)